0

BLOGI / Europa / Europa / Europa / Europa

Zachodnia Sycylia – fotoblog

12 marca 2016 at 10:59 By

Elena Rutkowska Buscemi SycyliaPrzedstawiamy Zachodnią Sycylię widzianą okiem naszego przyjaciela, przewodnika po Sycylii – Elenę Rutkowską-Buscemi. Elena jest licencjonowanym przewodnikiem po Sycylii i mieszka w Trapani.

Sycylia (La Sicilia) to największa (25.708 km2) wyspa Morza Śródziemnego, a jednocześnie największy z dwudziestu regionów Włoch. Jest regionem autonomicznym, posiada własny parlament regionalny. Sycylia dzieli się na 9 prowincji: Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa i Trapani.

Sycylia jest wyspą wyżynną i górzystą, a niziny zajmują niewielki jej procent. Na wschodzie wyspy góruje największy czynny wulkan Europy – Etna. Do regionu Sycylii zaliczają się także archipelagi wysp – Egady, Wyspy Eolskie, Wyspy Pelagijskie (z Lampeduzą) oraz wyspy Pantelleria i Ustica.

Stolicą Sycylii jest Palermo (700 tys. mieszkańców). Drugie pod względem wielkości miasto to Catania.

Zachód Sycylii, do niedawna bardzo mało odwiedzany przez polskich turystów, od kilku lat zyskuje dużą popularność dzięki linii Ryanair i lotom bezpośrednim z Polski do Trapani. Niektórzy wciąż jeszcze traktują lotnisko Birgi jako punkt wypadowy do Palermo, omijając Trapani. Przekonajcie się – że szkoda.

 

Widok z Erice - Monte Cofano

 

 

Więcej o Zachodniej Sycylii i nie tylko znajdziecie na stronie: http://www.jedziemynasycylie.pl/

Miłej podróży!

Tagi: , ,

Dodaj komentarz