0

INSPIRACJE / RELACJE / Świat

Kilimandżaro i Tanzania

24 marca 2016 at 14:54 By

Kilimandżaro jest najwyższym szczytem w Afryce i największym wolno stojącym masywem górskim. Na jego zboczach, na przestrzeni 100 km i na wysokości 4000 m npm i wyżej, rozpościerają się lasy deszczowe, wrzosowiska, połacie lodowca i skał tworząc niezapomniany krajobraz na równiku. Najwyższym punktem na Kilimandżaro jest Uhuru Peak wznoszący się na wysokość 5895 m n.p.m. w masywie Kibo.

Kili, jak nazywają górę lokalni, to nic innego jak wulkan. Zbudowany jest z trzech kraterów: najwyższego – Kibo (5895 m n.p.m.), Mawenzi (5149 m n.p.m.) i Shira (4005 m n.p.m.). Dwa ostatnie są wygasłe – ich ostatnia erupcja miała miejsce około 2 milionów lat temu. Oprócz nich stoki Kilimandżaro są pokryte licznymi mniejszymi kraterami, przeważnie nieczynnymi.

Kilimandżaro

Istnieje kilka dróg prowadzących na szczyt, z których każda oferuje spektakularne widoki. Najbardziej popularne z nich są dwa szlaki Machame i Marangu przy czym szlak Machame to najbardziej skuteczna droga gdzie wskaźnik sukcesu zdobycia szczytu wynosi 98%.

Do Parku Narodowego Kilimandżaro, który został wpisany na listę UNESCO, można wejść jedynie z przewodnikiem i zaopatrzeniem – tak stanowi tanzańskie prawo. Tragarzy i kucharzy wynajmuje agencja trekkingowa. Oni z kolei zapewniają przewodnictwo, pomoc, noclegi w bazach lub namiotach i wyżywienie.

Kili (54) — kopia                            Kili (62)

Safari w jednym z najpiękniejszych parków narodowych Afryki, w kraterze Ngorongoro, który został wpisany na listę UNESCO jako światowe dziedzictwo, jest największym na świecie, nienaruszonym kraterem wulkanicznym, powszechnie określanym jako 8 cud świata. To mikrokosmos rozległego Parku Narodowego Serengeti. Stanowi on idealne schronienie dla wielu gatunków zwierząt. Jest samowystarczalnym ekosystem zamieszkałym przez słonie, lwy, gepardy, hieny, czarne nosorożce, hipopotamy, bawoły, zebry, gnu, guźce, gazele, żyrafy.

Kili (180)


 

terra magica_125x125Zdjęcia udostępnione przez Terra Magica. Jeśli chciałbyś zdobyć Kilimandżaro razem z przewodnikiem z TerraMagica sprawdź ofertę na stronie www.terramagica.pl.

http://www.terramagica.pl/wyprawa/kilimanjaro-serengeti-zanzibar

 


 

 


KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR
Terminy:
18.07-04.08.2016
08.08-25.08.2016

KILIMANJARO, SERENGETI, ZANZIBAR

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! tel. (­+­48) ­790 ­310 ­336 www.terramagica­.pl

 

Tagi: , ,

Dodaj komentarz