Wiadomości

Listopadowe ceny noclegów w europejskich miastach

2 grudnia 2015 at 15:32 By

Wyszukiwarka hoteli trivago.pl sprawdziła ceny w europejskich miastach w listopadzie – okazuje się, że w większości miast ceny w tym miesiącu spadają. Gdzie zanotowano największą obniżkę cen, a gdzie najmniejszą?

Z przeanalizowanych przez trivago.pl miast ceny za nocleg w hotelach najbardziej spadły w Wenecji – słynnym mieście na wodzie, gdzie średnia cena za nocleg z października do listopada obniżyła się o 44%. Pozostając przy Włoszech, w Rzymie natomiast, którego częstym celem turystów jest zwiedzanie Placu św. Piotra, ceny spadły o 30%, w Mediolanie o 21%.

Spadek cen zanotowano również w europejskich metropoliach, w Moskwie cena z miesiąca do miesiąca obniżyła się o 11%, w Londynie o 9%, w Berlinie o 14%, a w Paryżu o 13%. Wybierając nocleg w Pradze – jednym z najpopularniejszych, jesiennych kierunków Polaków – według danych wyszukiwarki hoteli trivago.pl – zapłacimy o 27% mniej niż w październiku.

Pełne antycznych zabytków Ateny również przyciągają cenami w listopadzie, gdzie cena z miesiąca do miesiąca spadła o 20%. W Barcelonie średnio przenocujemy taniej o 32%, natomiast w Madrycie średnia cena spadła o 20%.

Z przeanalizowanych europejskich miast najmniejszy spadek ceny zauważamy w Hamburgu (-6%) i Dublinie (-8%).

Miasta w Polsce

W polskich miastach ceny w listopadzie również spadają. Analizując średnie ceny za nocleg w październiku i listopadzie obniżenie cen zauważamy w Krakowie (-24%), zarówno w Warszawie, jak i Sopocie o 14%, we Wrocławiu o 13%, natomiast w Gdańsku i Poznaniu po 9%.

W znanych kierunkach górskich natomiast widoczny jest wzrost cen z miesiąca do miesiąca; w Zakopanem o 6%, w Karpaczu o 4%, natomiast w Bukowinie Tatrzańskiej o 2%. W Wiśle (-2%), Poroninie (-2%) i Polanicy Zdrój (-3%) – tutaj ceny za nocleg w górach spadły.

 

Tagi: ,

Comments are closed.